خرید خانه – ما به شما میگوییم چه ملکی نیاز دارید!!!

 

بدون شک خرید خانه یکی ازتصمیم‌های مهم زندگی شماست بخصوص در خارج از کشور!

مهم نیست برای اولین بار می‌خواهید خانه بخرید یا برای سرمایه‌گذاری خرید خانه را انتخاب کرده‌اید؛ در هر صورت قرار است پول هنگفتی را که حاصل سال‌ها پس‌انداز شما بوده صرف این کار کنید. پس قبل ازهر اقدامی باید اطلاعات خود را در زمینه خانه افزایش دهید تا بتوانید تصمیم‌‌گیری درستی داشته باشید.

خرید ملک سرمایه گذاری است

خرید ملک در گرجستان – سرمایه گذاری

مکان: دید سرمایه‌گذاری داشته باشید!

قاعدتا این که خانه مورد نظر در چه محله‌ای واقع شده باشد، در قیمت آن اهمیت بسیار زیادی دارد. علاوه بر آن شما حتما باید برآوردی از آینده محل نیز داشته باشید. برای مثال به این فکر کنید که کدام محله پتانسیل بیشتری برای پیشرفت دارد؟ اجازه بدهید مثالی برای شما بزنم. ۲۰ سال پیش منطقه دیدی دیقومی بیشتر شبیه به بیابان بود تا محله‌ای از شهر، ولی پتانسیل بالای این محله سرمایه‌های زیادی را به سمت خود جذب کرد. امروز اگر از اتوبان آقماشنبلی عبور کنید برج‌های نوساز و نمایندگیهای اتومبیل این منطقه توجه شما را جلب خواهد کرد. طرح‌های عمرانی بزرگ را شناسایی کنید و محله‌های بزرگ مجاور آن را زیر نظر بگیرید!

زمان: حتی در رکود نیز سود کنید!

یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای می‌داند چه زمانی خرید کند و چه زمانی بفروشد. زمانی که خرید و فروش خانه کم است و مسکن دچار رکود شده، قیمت ملک پایین می‌آید. در این وضعیت شما می‌توانید باپیش‌بینی زمان بازگشت رونق به مسکن، خرید کنید تا به موقع بتوانید بفروشید. نکته مهم دیگر این است که باید به فصل معامله دقت کنید. برای مثال در پاییز و زمستان معاملات کمتری انجام می‌شود بنابراین ممکن است گزینه‌های کمتری پیش رو داشته باشید.

چگونه خانه بخریم؟

شما برای خرید مسکن دو گزینه پیش رو دارید: گزینه اول خرید به صورت نقدی و گزینه دوم خرید با استفاده از وام است. گزینه‌ای را انتخاب کنید که بیشترین بازدهی مالی را برای شما داشته باشد. خرید نقدی الزاما پربازده‌ترین وضعیت خرید خانه نیست لذا به شما میگوییم چه ملکی نیاز دارید. ( پیشنهاد میکنم  این مقاله را مطالعه کنید)

هنگام خرید خانه به چه نکاتی توجه کنیم؟

۱- اگر تا به حال به گرجستان سفر کردید حتما متوجه تفاوت معیارها و مدل زندگی مردم گرجستان و ایران شده اید. عمده مردم گرجستان بر خلاف ایرانیها اصلا تمایلی به زندگی تجملاتی ندارند. البته گرجیها مردم ثروتمندی نیستند ولی حتی افراد ثروتمند هم تمایل آنچنانی به زندگی لوکس ندارند. لذا ممکن است در اولین مواجهه تفاوت سلیقه ها باعث دلزدگی شود ولی پس از مدتی متوجه شرایط موجود میشوید.

۲- نکته کلیدی: شما نمیتوانید با ۴۰ یا ۵۰ هزار دلار یک خانه بزرگ ، نوساز،  شیک ، فرنیش و با موقعیت خوب خریداری کنید. لذا باید یا در انتخاب منطقه انعطاف بیشتری داشته باشید یا در متراژ . و یا توقع مبله بودن نداشته باشید.

البته میتوانید با صرف زمان به دنبال یک مورد اکازیون باشید.

۳- اگر در محله‌ای شلوغ زندگی می‌کنید، حتی اگر ماشین ندارید نیز آپارتمانی با پارکینگ خریداری کنید. شاید اکنون نیازی به پارکینگ نداشته باشید ولی هنگام فروش ابتکار عمل بیشتری خواهید داشت.

۴- هر زمان که شما در بنگاه مشاورین املاک خرید و فروشی انجام می‌دهید حتما باید رد و بدل کردن پول و امضای اسناد را در سازمان ثبت (ساختمان عدالت گرجستان) انجام دهید. اینکار باعث می‌شود فروشنده نتواند همزمان خانه را با چند نفر معامله کند و خیال شما از این بابت راحت خواهد بود.

۵-سعی کنید تا جای ممکن خانه پیش‌خرید نکنید، مگر از سازنده های به نام و شناخته شده گرجی یا بین المللی.

۶-توجه کنید که در فرایند خرید خانه، تحت تاثیر حرف‌های غیرمنطقی مشاورین املاک یا فروشنده قرار نگیرید. ترجیحا از بنگاههای با سابقه و شناخته شده مشاوره بگیرید.

۷-با وجود قیمت پایین‌تر ترجیحا آپارتمان بدون آسانسور نخرید. فارغ از سختی که رفت و آمد به طبقات بالا برای شما خواهد داشت، مشتریان این طبقات کمتر هستند. در وضعیت رکود مسکن، حتی طبقه همکف نیز به سختی معامله می‌شود، پس با خرید آپارتمان بدون آسانسور ریسک نکنید.

۸-بر خلاف ایران هر چقدر ساختمان کم واحدتر باشد الزاما بهتر نیست زیرا از زمان کمونیستی ساختمانهای بزرگ و پر تردد تمام شهرهای گرجستان را در بر گرفته اند.

۹-مشخصات ملک را با آنچه در سند ثبت شده است مطابقت دهید. به پلاک ثبتی، آدرس، کروکی و کد پستی درج شده در سند توجه کنید. حتما از یک مترجم رسمی یا یک مشاور حرفه ای کمک بگیرید!

۱۱-اگر ملک مورد نظر در حال حاضر در دست مستاجر است، پیش از معامله تکلیف مستاجر را مشخص کنید.

۱۲-در گرجستان پارکینگ اختصاصی و انباری دارای سند جداگانه میباشد.یعنی باید هزینه ای علاوه بر قیمت خانه بپردازید.

۱۳-سعی کنید ملک را به صورت وکالتی خریداری نکنید و همه مراحل ثبت سند ملک به نام خودتان را انجام دهید.

۱۴-برای پیدا کردن گزینه‌ها می‌توانید به سایت‌های مربوط به ملک مراجعه کنید البته موارد اکازیون و خاص معمولا در سایتها تبلیغ نمیشوند و فقط از مشاوران قوی قابل پیگیریست. برخی از این سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها (اپلیکیشن #ایران_جورجیا) دارای تور مجازی هستند. به کمک آن شما می‌توانید به طور کامل فضای داخل و بیرون خانه را ببینید. با استفاده از تور مجازی میتوانید بدون حضور فیزیکی، درون خانه را مشاهده کنید.

۱۵-به نورگیر بودن خانه توجه کنید. نورگیر بودن یک مزیت محسوب میشود؛  آپارتمان‌هایی که با برجهای بلند محاصره شده‌اند نورگیری کمتری داشته و همچنین منظره کمتری در اختیار شما قرار خواهند داد.

۱۶-هنگام بازدید از خانه، توجه کنید که دیوارها و سقف طبله نکرده باشند و رطوبت نداشته باشند.  (داخل کمدها و سرویس بهداشتی و راه‌پله را نیز نگاهی بیندازید که طبله نکرده باشند)

۱۷-به کمدها و کابینت‌ها توجه کنید. کابینتهای ام دی اف از فلز بهتر هستند. به کیفیت تجهیزات به کار گرفته شده در خانه نیز توجه کنید.

۱۸- قبل از خرید مکان پارکینگ خود را بررسی کنید و نگاهی به شیب رمپ پارکینگ بندازید تا از مناسب بودن آنها مطمئن شوید.

۱۹-ساختمانها(خصوصا برجها) باید استانداردهای مواجهه با حریق را رعایت کنند. برای مثال وجود کپسول آتشنشانی در طبقات و راهرو و لابی و وجود پله اضطراری را بررسی کنید.

در این مقاله آنچه که برای خرید خانه لازم است بدانید ذکر شده است. اگر مورد دیگری به جز موارد این مقاله برایتان مطرح است در  قسمت نظرات بیان کنید.

قیمت خانه در گرجستان

قیمت خانه در تفلیس و در محله های مختلف پایدار و قابل پیش بینی است. بیشتر خریداران خارجی بین تمام شهرهای گرجستان اول تفلیس و بعد باتومی را انتخاب میکنند. قیمت املاک مسکونی در تفلیس از ۵۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار میباشد.

 

برای اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید.

 

محاسبه کمیسیون املاک:

حق‌الزحمه‌ای که مشاورین املاک بابت خرید و فروش دریافت میکنند معادل ۳ درصد رقم مورد معامله میباشد. که فقط از فروشنده دریافت میشود. به جز مواردی خاص که از خریدار دریافت میشود. به عنوان مثال زمانیکه تخفیف قابل توجهی از فروشنده گرفته میشود یا املاک تحت تملک بانک که به صورت اقساط واگذار میشود.

 

 

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازدیدها: 90