خانه های مدرن چه ویژگیهایی دارند؟

 

شاید شما جزء آن دسته افرادی باشید که تمایل دارید در دیزاین و دکوراسیون خانه خود از سبک مدرن استفاده کنید، یا تمایل داشته باشید که از ایده های کلاسیک و سنتی ایده بگیرید!!

شاید برای شما سوال پیش بیاید که ویژگی های خانه مدرن چیست و چه مواردی یک خانه را به یک خانه ی مدرن تبدیل میکند ؟

با ما در این مقاله همراه باشید.

مدرن چیست ؟

اگر بخواهیم از دید لغوی به قضیه نگاه کنیم میتوان مدرن را به معنای به کارگیری وسایل و ایده های تازه نوآوری شده در نظربگیریم. خود کلمه ی مدرن یک کلمه ی لاتین است که یک چیز تازه باب شده را معنی میدهد.

خانه مدرن در کل چگونه به نظر میرسد؟

از ویژگی های خانه مدرن تلفیق الگوهای معاصر و وسایل نو با یک جریان هماهنگ بین فضای بیرونی و داخلی میباشد که ترکیبی از آسایش و شیک بودن را به شما منتقل میکند. در واقع در سبک مدرن طبیعت و ساخته های دست بشر با هم تلفیق شده اند و سبک ها کاملا شسته رفته میباشند. تا جای ممکن از وسایل تزئینی کم استفاده میشود تا ساختار کلی منزل به بیننده منتقل شود.

از دیگر ویژگی های خانه مدرن استفاده از خطوط ساده ،نقوش نا آشنا و فرم های خالص میباشد و هیچگونه جزئیات اضافی و غیرضروری نباید به دکوراسیون شما وارد شود.

در ادامه به بررسی تک تک بخش ها و جنبه های یک منزل مدرن خواهیم پرداخت. بیشتر بخوانید

 

 

هوشمند بودن خانه

خانه هوشمند

ویژگیهای خانه هوشمند

جدا از مباحث ظاهری و دیداری، از ویژگی های خانه مدرن هوشمند بودن آن است. مبحث امنیت در این مقوله غیرقابل انکار است و در خانه های مدرن از دستگاه های اطفا حریق یا دوربین های مداربسته و.. استفاده میشود.

در واقع به طور کل یک خانه هوشمند هم میتواند کلاسیک باشد هم مدرن. اما هوشمند بودن خانه از موارد غیرقابل انکار در خانه های مدرن است.

خصوصیات خانه هوشمند:

 • نظارت از راه دور

 • ضد سرقت

 • سیستم اطفا حریق

 • کنترل هوشمند دمای محیط

 • Bms

 • پرده و سایبان های هوشمند

 • درب خانه هوشمند

 • نورپردازی هوشمند

 

نمای ساختمان مدرن

استفاده از شیشه و زاویه ها در معماری

نما ساختمان مدرن

در خانه های مدرن نمای بیرونی و داخلی باید دارای هارمونی و هماهنگی خاصی باشند. و تا حد ممکن از شلوغ کاری پرهیز شود. در نمای ساختمان های مدرن به طور معمول از تزیینات کلیشه ای چشم پوشی میشود و از مصالح با اشکال نامتعارف و شکستگی ها با هدف جذابیت استفاده میگردد.

 

ورودی خانه های مدرن

خانه های مدرن

ورودی منزل اولین جایی است که حس اولیه در مورد فضای داخلی منزل به شما و دیگران شکل میگیرد. با یک طراحی متفکرانه همه چیز را عوض کنید. اگر میخواهید حس راحتی به مهمان شما دست دهد از یک شلف باز با طراحی زیبا استفاده کنید یا چیدمانی از عکس های خانوادگی خود و وسایلی از جمله یک کلاه استفاده کنید. اگر محیط منزل شما تاریک است در همان مسیر ورودی یک آینه قرار دهید. این نکته را فراموش نکنید که برای داشتن یک منزل با ویژگی های خانه مدرن، از وسائل تزئینی در حد زیاد استفاده نکنید تا از شلوغ شدن منزل جلوگیری شود، همچنین تزئینات شما با دیزاین داخلی باید دارای یک هارمونی خاص باشد.

 

اتاق نشیمن مدرن

اتاق نشیمن مدرن

عده ای مدرن بودن را با لوکس بودن اشتباه میگیرند و تصور میکنند که یک نشیمن مدرن دارای سقف بلند و لوستر های لاکچری است.

در نشیمن های با سبک مدرن معمولا طول اتاق نشیمن را طویل میسازند و طراحی به گونه ای است که سقف کوتاه به نظر برسد. نورپردازی معمولا به واسطه ی دستگاه های نورپردازی مدرن و هوشمند به صورت غیرمستقیم انجام میشود و در چنین خانه هایی به ندرت از لوستر استفاده میگردد.

در اتاق های نشیمن طراحی سقف باید منظم و ساده صورت بپذیرد و سیستم های هوشمند و کاربردی در آن تعبیه شود.

 

مبلمان در دکوراسیون مدرن

مبلمان - مهمترین المان

طرح مدرن مبلمان

 

از هرچه که بگذریم تاثیر مبلمان پذیرایی و نشیمن در ظاهر مدرن خانه غیر قابل انکار است. در این مورد از مبل هایی با ظاهر نوآورانه و کمیاب استفاده میشود که به طور معمول طراحی آن توسط افراد نامی انجام شده است. اما میتوانید از بدل های این مبلمان در دکوراسیون خود استفاده کنید. در مبل های مدرن خطوط و اشکال هندسی عجیب هستند و حس متفاوتی را به بیننده انتقال میدهد.

شما میتوانید حتی با یک قطعه مبل با سبک جدید و عجیب حس مدرنیته را به خانه ی خود بیاورید.

 

دیوار ها در دکوراسیون مدرن

دیوار در طراحی مدرن

دیوارها و نورپردازی

سبک و رنگ دیوار و دکوراتیو های مدرن از ویژگی های خانه مدرن میباشد. امروزه با ورود رنگ و کاغذ دیواری و دیوارپوش های متنوع، میتوان تغییرات عمیقی را در سبک و ظاهر خانه ایجاد نمود.

شما میتوانید با استفاده از پارتیشن های نوآورانه یا استفاده از کاغذ دیواری های خلوت اما متفاوت نمای مدرنی را به خانه ی خود هدیه کنید.

رنگ آمیزی دیوار ها در دکوراسیون مدرن : به کاربردن رنگ های روشن خنثی و بی اثر بر روی دیوار و سقف ها از ویژگی های خانه مدرن امروزی است. رنگ بکار رفته  در دیوار ها باید حس راحتی و عمیقی را به بیننده منتقل کند. البته در دکوراسیون مدرن از رنگ های تیره هم استفاده میشود اما رنگ های روشن مرسوم تر هستند.

 

کف اتاق ها در خانه مدرن

کف اتاق ها در خانه مدرن

اگر در نظر دارید که منزل شما ویژگی های منزل مدرن را دارا باشد حتما به طرح و نوع کفپوشی که استفاده میکنید دقت داشته باشید. معمولا در خانه های مدرن از کفپوش های صنعتی جدید استفاده میشود. به دنبال آن نباشید که یک کفپوش شلوغ را انتخاب نمایید، انتخاب کفپوش ساده و هماهنگ با سقف و دکور حس مدرنیته را به منزل خواهد آورد.

 

آشپزخانه در خانه های مدرن

آشپزخانه مدرن

نمایی از یک آشپزخانه مدرن

زیبا ترین قسمت یک خانه ی مدرن ممکن است آشپزخانه ی آن باشد. در این آشپزخانه ها :

 • کانترها معمولا دارای لبه ی ساده و از جنس گرانیت هستند

 • به طور معمول رنگ های درخشان و سطوح عصر فضا به چشم میخورد

 • متریال به کار رفته بهترین هستند

 • لوازم به کار رفته در آشپزخانه مدرن بایستی از لحاظ ظاهری هماهنگ با طراحی داخلی آشپزخانه باشد

 • کابینت ها از بروزترین و برترین متریال ساخته شده است و بدون قاب هستند

 • قفسه ها در دیوار تعبیه شده

 

نقش دکوراتیو ها در دیزاین مدرن

دکوراتیو مدرن

دکورها

دکوراتیو ها نقش به سزایی در تبدیل خانه شما به یک خانه مدرن را دارند. به کاربردن تلویزیون های بزرگ و مسطح از ویژگی های خانه مدرن میباشد. در این گونه فضا ها معملا از آباژورهای عجیب و متفاوت در گوشه ای از منزل استفاده میشود. فرش هایی که به کارمیبرید یا میز و مبلمان شما میتواند جزئی از این دکوراتیو باشد. برای مثال شومینه ها از وسایل گرمایشی خانه هستند اما امروزه میتوان از آن ها به عنوان دکوراتیو نیز استفاده نمود.

استفاده از شلف یا قاب های هنری که اثری از هنرمندان معاصر هستند میتوانند نقش بسزایی در ظاهر مدرن خانه ایفا کنند.

 

حمام و سرویس بهداشتی مدرن

هارمونی سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی مدرن

به طور معمول در دکوراسیون یک سرویس بهداشتی مدرن از ترکیب رنگ های روشن و تیره استفاده میشود ولی در حمام استفاده از رنگ های روشن معمول است. هالوژن با نور های روشن و لامپ های سقفی در ظاهر مدرن سرویس، نقش بسزایی دارند.

استفاده از شلف ها برای قرار دادن وسایل ضروری از ویژگی های خانه مدرن است که این مورد در رابطه با سرویس بهداشتی و حمام نیز صدق میکند.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازدیدها: 132