گرجستان دریافت اقامت از طریق خرید ملک !

۱٫ اقامت یک ساله گرجستان از طریق خرید ملک چگونه است ؟

هر شخص حقیقی با خرید ملک به ارزش حداقل ۱۰۰٫۰۰۰ دلار میتواند اقامت کشور گرجستان را دریافت کند. تا پیش از این حداقل سرمایه برای دریافت اقامت ملکی در گرجستان ۳۵۰۰۰ دلار بود ولی طبق قانون جدید که از تاریخ ۵ جولای ۲۰۱۹ اجرایی شده، حداقل سرمایه مورد نیاز ۱۰۰٫۰۰۰ دلار میباشد. حداقل به این معنی که کارشناس دولتی به راحتی ملک شما را معادل یکصد هزار دلار ارزش گذاری کند.
بسیاری از هموطنان با دریافت مشاوره های نادرست اقدام به خرید ملکی به ارزش کمتر از ۱۰۰٫۰۰۰ دلار کرده و به امید اینکه تاییدیه کارشناسی مورد نظر را از طریق دوستان و آشنایان دریافت میکنند درخواست اقامت میدهند.
مشکلی که برای این دست افراد ایجاد میشود باعث از بین رفتن سرمایه و گرفتاریهای غیر قابل حل در یک کشور خارجیست! پس قبل از اقدام به خرید ملک در گرجستان حتما از طریق ساختمان خدمات عمومی تفلیس(Public Service Hall) اطلاعات لازم برای سرمایه گذاریتان را استعلام کنید. اگر به زبان انگلیسی تسلط کافی ندارید حتما از طریق شرکتهای معتبر و ثبت شده مشاوره بگیرید!

نمونه آیدی کارت گرجستان

۲٫ برای درخواست اقامت گرجستان از طریق خرید ملک برای اولین بار چه مدارکی لازم داریم ؟

سند ملک و گواهی کارشناسی ملک ، گواهی عدم سوء پیشینه (ترجمه رسمی انگلیسی و تاییدیه وزارت امور خارجه و دادگستری در ایران) ، ترجمه گرجی پاسپورت . (با پرداخت ۱۳ یورو به حساب سفارت ایران در بانک TBC گرجستان  گواهی تک برگ با اعتبار ۶ ماهه به زبان گرجی دریافت میکنید) . این مدارک را به همراه عکس پرسنلی و فرم درخواست اقامت تحویل ساختمان عدالت می دهید .
(گواهی نسبیت برای همسر ۲۲ یورو و فرزندان هر کدام ۱۳ یورو هزینه دارد که باید به حساب سفارت ایران دربانک TBC گرجستان واریز شود . همچنین اصل شناسنامه های سرپرست و اعضای خانواده مورد نیاز است )

–همسر و فرزندان بالای ۱۵ سال گواهی عدم سوء پیشینه نیاز دارند . که هر کدام باید جداگانه گواهی تک برگی سفارت را با پرداخت ۱۳ یورو دریافت کنند.

مراحل اخذ سوءپیشینه

۳٫ درخواست اقامت گرجستان چقدر زمان میبرد و چه مراحلی دارد ؟

پس از آماده سازی مدارک فوق، درخواست در ساختمان عدالت ثبت میگردد.این درخواست میتواند ۱۰، ۲۰ ، یا ۳۰ روزه باشد که به ترتیب ۴۴۰، ۳۳۰ و ۲۲۰ لاری هزینه دولتی دارد . هزینه ۳ قطعه عکس پرسنلی نیز ۳ لاری می باشد . پس از موافقت دولت با درخواست اقامت باید درخواست صدور کارت ارئه شود. همزمان با درخواست صدور کارت امکان درخواست اقامت برای اعضای درجه یک خانواده وجود دارد.

۴٫ درخواست تمدید کارت اقامت :

برای تمدید کارت ابتدا سرپرست می بایست تمام مدارک فوق بغیر از ترجمه پاسپورت را آماده کند. همچنین کارشناسی ملک را نیاز نیست مجددا انجام دهید مگر آنکه ارزش ملک بالاتر رفته باشد. (مثال : خانه در ابتدای خرید بلک فریم بوده و مالک آن را مبله یا گرین کرده باشد. ) یا اینکه شخص ملک جدیدی را برای درخواست اقامت ارائه بدهد. ترجمه پاسپورت نیاز نیست چون نام و نام خانوادگی فرد به گرجی ترجمه و در سیستم های دولتی ثبت گردیده لذا کارت قبلی کافی است .

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] در گرجستان در زمینه دامداری سرمایه گذاری کنید. تا اقامت گرجستان را از همین طریق دریافت […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازدیدها: 179